Veerandi viimaseks tunniks oli ülesanne koostada LearningAppsis õppematerjal vabalt valitud teemal, võttes aluseks õpiku I osa. Lisaks võis (s.t. oli soovitav ) otsida lisamaterjali ka mujalt allikatest. Tulemuseks olid mõned suurepärased tööd, mis lisaks õpikumaterjali kordamisele laiendasid silmaringi ning andsid süvitsi uusi teadmisi.
Õpilased said ülesandeks koostada jõuluteemaline esitlus Kizoas. Paigutasime need QR koodidena seinale kõigile soovijatele nautimiseks.
Kontrolltöö, teemaks omadussõna ühildumine nimisõnaga. 42-st väljendist 15 vastasid õpilased testi vormis Quizletis, 10 vihikus. Kuna õigekiri nõuab pingutamist, siis pakkus arvutiprogramm eduelamuse vastamisel ka nõrgematele õpilastele. Samuti on see programm suurepärane abimees koduseks sõnade õppimiseks. Tulemused rõõmustasid kõiki.
Ajaloo õppimiseks suurepärane programm on LearningApps. Põnev, teema läbimõtlemist nõudev on õpilastel ise äppe koostada. Eriti veel kui lisamaterjali otsida.Tuleb tunnistada, et ka õpetaja oli sunnitud mõnda laste koostatud miljonimängu uuesti alustama.
Iga õpilane sai koostada esitluse etteantud teemal Eesti kohta. Tööde koostamisega tulid kõik kenasti toime, aga nagu selgus, siis klassi ees oma tööst rääkida ei olnud enam nii lihtne - teised ju vaatavad! Tahab veel harjutamist...
Taas koolitamas Pärnu Vanalinna Põhikoolis. Üheks teemaks Kizoa, mis võimaldab fotodest teha pildiseeriaid. Juurde saab lisada efekte ja tekste. Sobib rohkem meelelahutuseks. Keskkond Quizizz on testimiskeskkond. Testi lõpus näeb kogu küsimustikku õigete vastuste ja oma vastuste võrdlusena.
Lühidalt tutvuti Screencast-o-matic´iga, mille puhul on tegemist veebipõhise ekraanisalvestajaga. Vahendi abil saab salvestada arvuti ekraanil toimuva koos heliga. Õppisime kasutama programmi LearningApps. Õpilased tegid oma konto, et ise äppe koostada.See pakkus suurt huvi. Programm on äärmiselt lihtne ja materjali koostamine on jõukohane ka noorematele. Koduseks tööks jäigi tunnis alustatu lõpetada. Pärast kontrollimist avasin koostatud äpid tervele klassile ning järgmises tunnis oli väga huvitav klassikaaslaste valmistatud ülesandeid lahendada. Eriti tekitasid elevust need, mida sai mitmekesi mängida. Hindasin koostatud tööd.
Õpilased uurisid pingsalt klassis kaarti, kui mainisin, et kaarditöö tuleb arvutis. Põnevusega avati Purposegames keskkond ja vastavad harjutused. Klassisolijate seas tekkis võistlus, kel õnnestub klassi parim aeg saada. Eduelamuse said harjutamise käigus kõik.
Koostasin küsimustiku Socrative keskkonnas. Õpilased laadisid telefonidesse äpi Socrative Student. Seejärel logisid ruumi koodiga sisse ja asusid testi lahendama. Muljed positiivsed. Hea vahend tulemuste kontrollimiseks, analüüsimiseks.
|
Arhiiv
April 2016
Kategooriad
All
|