Iga kool tegi lühikese kokkuvõtte oma projekti eesmärkidest, toimunud tegevustest ja projekti mõjust ning sellest, kuhu tegevuste käigus püüeldakse.
Meie kooli digimeeskond vastas kutsele sellest päevast osa saada. Tänud hariva päeva eest!
Pärnu Vanalinna Põhikooli ja Pärnu Linnavalitsuse algatatud koostööprojektis “Pärnu linna digipööre” osaleb kaheksa Pärnu linna kooli digimeeskonda, kes kogunesid kogemuste jagamise päevale.
Iga kool tegi lühikese kokkuvõtte oma projekti eesmärkidest, toimunud tegevustest ja projekti mõjust ning sellest, kuhu tegevuste käigus püüeldakse. Meie kooli digimeeskond vastas kutsele sellest päevast osa saada. Tänud hariva päeva eest! Õppisime oksiidide nimetusi LearningAppsis. Mänguks vastavusse seadmine. Harjutus oli raske, aga lastele meeldis.
Osalesime taas Vanalinna põhikoolis koolitusel. Tutvustati 3 vahendit.
Nearpod on üks selliseid keskkondi, kus õpetaja saab lisaks tavapärasele esitluse loomisele lisada ka erinevaid teste, küsitlusi jms. Veebikeskkond, kus saab luua slaidiesitlusi (või üles laadida) ning lisada õpilasi kaasavaid tegevusi. Õpilastega tuleb osalemiseks jagada esitluse PIN kood. Õpetaja poolt loodud esitlusi saab anda ka kodutööks. Code.org on programmeerimise algõppeks sobiv keskkond. Pinterestis on võimalik tutvuda ka teiste inimeste poolt kokku pandud viitekogudega. Pinterest laseb ka jälgida inimesi, kellega sa ühiseid huvisid jagad. Eriti sobib käsitöö- ja kunstiõpetuseks. Ideedest puudust ei tule. Kodunduse tunnis tutvusid lapsed veebilehega Ampser http://www.ampser.ee/ .Eelneva nädala jooksul said nad koduseks ülesandeks hoolega kirja panna kõik, mida kahe päeva jooksul (üks nädala sees ja teine nädalavahetusel) söödi. Sisestades antud veebilehele kõik kirjapandud toidukorrad, said lapsed aimu sellest, mida ja kui palju nad tegelikult neil päevadel tarbisid ja millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata.
Pool aastat on läbi, seega otsustasin kontrollida, kui palju õpilased mäletavad erinevaid mõisteid, kuidas on meeles värvide segamine, töövahendid, kunstnikud, kellest oleme rääkinud. Koostasin lastele küsimustiku quizizzi keskkonnas ning jätsin koduseks tööks tähtajaga 1 nädal. Oli õpilasi, kes ei jõudnud koju minemist ära oodata vaid hakkasid kohe peale tundi kodust tööd tegema (sellist nalja ei ole enne näinud). Õpilaste seas tekkis ka kohe küsimus, et aga kui läheb kehvasti, kas saan uuesti teha. Proovisime, jah saab küll. Õpetajana näen ka kohe oma konto pealt ära, kes, kui palju õigesti või valesti vastas ja mitu korda püüdis uuesti teha.
Suurepärane võimalus vahelduse mõttes ka lastele niiviisi koduseid töid anda. Käisime 2. ja 3. klassi õpilastega täna arvutiklassis. Eesmärgiks oli ühe huvitava mängu abil tutvuda lähemalt perspektiivireeglitega (mida lähemal on puu, seda suuremana ma selle joonistan; hobune ja maja ei ole ühesuurused jne). Keskkonnaks, kuhu üritasime lastega ligi pääseda oli NGA Kids Art Zone http://www.nga.gov/content/ngaweb/education/kids.html. Kuna leht eeldab arvutites kummalise pistikprogrammi olemasolu, ei õnnestunud mängu esialgu tööle saada. Laadisime lastega koos programmi arvutisse ning mäng läks käima.
Väga huvitav koht. Lapsed saavad ise pildi kujundada, lisades tööle erinevaid taustu, inimesi, loomi, linde, puid, põõsaid jm. Objekte saab liigutada lähemale ja kaugemale, saab muuta suurusi. Pildi saab panna elama, lisada saab muusika. Ideaalne koht perspektiivireeglitega mängimiseks Ja mis kõige tähtsam, mänguline ja lastele väga meeldis. Kasutasime keskkonda learningapps.org kordamiseks. Õpilased tegid innukalt kaasa, saime uusi teadmisi.
|
Arhiiv
April 2016
Kategooriad
All
|